Zdeňka Jordánová

 

Začněte s maličkostmi.

S běžnými věcmi ve vašem životě. Jak "zázračně" se někdy věci "stanou". Některé drobnosti, příležitosti, očekávání lidé jakoby čekali za rohem. Nechte je přijít k vám. Věřte, že vše je vždy výsledek vašich myšlenek, přání a pochybností a ONI tam nahoře to všechno sečtou a vypadne výsledek. ONI jsou univerzální zákony a souvislosti, které jsou vždy v rovnováze, vždy fungují, ať o nich víme, či nikoliv, ať je respektujeme, či popíráme. Jeden z těchto principů je, že vše je výsledek našich myšlenek, a jak myslíme, tak se stane. jen je třeba znát souvislosti.

Přijměte tuto svoji moc ! Tvořte svůj život a začněte tím, co CHCETE. Cokoli, co má pro vás smysl. Kdykoliv získáte ve svém životě něco, co jste chtěli, narůstá vaše síla a spokojenost. Každým tímto krokem jste blíž u svého cíle a můžete se lépe projevit. Umíte-li ve svém životě získat to, co chcete, zvyšujete tím svůj ptenciál. Nehodnoťte, zda to, co chcete, je moc nebo málo. Vesmír nehodnotí. Jste-li v souladu se svým přáním a jednáte-li v jeho smyslu, naplní se. Veškerá omezení vyrůstají jen ve vaší hlavě. Žádejte a dostanete !

( kniha : Souvislosti - Zdeňka Jordánová )

 

 

Naše tělo odráží naše myšlenky. Naše tělo je sídlem naší duše, a tudíž to, jak myslíme a jednme, je zapsáno v našem těle. Můžeme o sobě číst podle stavu našeho těla. Ničíme-li sami sebe svými myšlenkami, ničíme tím i naše tělo.

Nic v našem žvotě není náhoda. Proto ani nic z toho, co se týká našeho těla, není náhoda. Myslíme-li již dlouhou dobu destruktivním způsobem, pak tělo naše myšlení zhmotní. Jsme nekonečně tvořiví, ale vzhledem k tomu, že tvorba je zkladní lidská vlastnost, pak "tvořímeů, i když "netvoříme". A protože nemůžeme netvořit, pak se naše tvorba mění v destrukci.

Naše tělo je dokonalý symbol. Naše nemoci jsou symbol, a proto i význam nemocí je symbolický. nedovolte bolesti, aby řídila váš život. Pochopte ji a nemusíte ji mít .......

 

( Z. Jordánová - Souvislosti )

 

Dělejte to, co máte rádi.

Po vytvoření našich snů a plánů v našem dětství, ať již vědomě či nevědomě, se dostáváme do období dospělosti, kdy je naším úkolem umět se o sebe postarat a dostat do svého života vše, co potřebujeme k obnově svých sil a k plnohodnotnému životu podle našich individuálních představ, tj. podle toho, jak to sami sobě dovolíme. Není to cílem života, jak si mnozí lidé myslí, ale pouze základna k tomu začít konečně realizovat to, co je naším snem. Zastavíme-li se v tomto bodu, nastává prázdnota a nenaplnění. 

 

( kniha "Poznej svůj cíl" )

 

 

 

 

Jste jedineční, úžasní, naprosto originální. Váš úkol též. A tudíž i vaše cesta. Váš život, vaše řešení, vaše pravda. Přesto však jste jeden z mnoha. Váš úkol nemusí být zrovna v tom, že zachráníte svět před zkázou nebo když ne svět, tak alespoň vzácný druh ptactva. Možná se jen potřebujete naučit obhájit si svůj vlastní názor, nebo pochopit rovnocennost muže a ženy, nebo třeba rozhodovat se, a nebo třeba rozpoznávat tu správnou příležitost.

Je to moc nebo málo? Je to malý úkol nebo velký? Zdá se vám tento úkol málo šlechejný a uchvacující? Nehodnoťte to! Důvěřujte ale, že v každém případě je to ten pravý pravý právě pro vás. I všechny situace, ktarými procházíte, jsou ty správné pro vás, neboť si je vytváříte svojí vlastní energií a svými záměry.

 

( Z. Jordánová - Souvislosti )

 

Přání našemu dítěti ! :

Ty užasná a nádherná duše, která ses rozhodla přijít právě k nám !  Milujeme Tě a jsme šťastní, že jsi s námi. Děkujeme Ti za všechny krásné chvíle, které jsi už s námi strávila, a za ty, které s námi ještě strávíš. Přejeme Ti do Tvého života nekonečné štěstí a oslavujeme s Tebou Tvoje první kroky ve Tvém lidském těle. 

Jsi požehnáním v našem životě, jsi naší radostí a plníme slib, který jsme Ti dali, že Tě budeme ve Tvém počátečním životě doprovázet tak, jak nejlépe dokážeme. Budeme Tě podporovat ve Tvém cíli, budeme vnímat Tvůj směr a budeme Tě chránit. Víme, že nejsi naše vlastnictví, víme, že jsi u nás jen na chvíli ze svého života, a chceme ten kus cesty s Tebou projít co nejšťastněji.

Budeme sami sebou a budeme Ti ukazovat, jak nejlépe procházet životem a dosahovat toho, co chceš. Děkujeme Ti za důvěru, kterou v nás vkládáš, a přejeme Ti mnoho dalších šťastných kroků.

S láskou Tvoji rodiče

( kniha "Tvoje dítě jako šance pro Tebe" )

 

 

....  do mé poradny přišel muž a tvářil se velmi zkroušeně. Nejsem zvyklá "vážit" problémy lidí, ale cosi mi říkalo, že tohle je zkrátka vážné. Špatně se mu mluvilo o jeho problému, ale opravdu potřeboval pomoc, a proto se snažil. Viděla jsem na něm, že se něčeho hodně bojí. Vylíčil mi svůj příběh. Vlastně ani ne příběh, neboť většinou chci, aby mi lidé napřed vysvětlili, s čím momentálně mají problém. Ostatní pak doplníme, aby nám nescházely souvislosti. Všechno rychle zapadlo. Šlo mu totiž o život. Vytvořil si takovou situaci, že dlužil velké množství peněz a neměl na splácení. Jeho "věřitelé" byli ale již značně netrpěliví. Měl docela šibeniční lhůtu, a pak konec. Nevěděl, co má dělat. Peníze neměl a nemohl je žádným způsobem sehnat. Bál se o svůj život a neviděl řešení. Chápal, že zašel hodně daleko, ale neviděl cestu zpět. Vydírání. Kdyby nebylo obětí, nebylo by ale vrahů .....   Kdyby nebyl nikdo, kdo se potenciálně cítí obětí, nebylo by koho zabít. Začali jsme pracovat.

Hledali jsme v jeho dětství, kdy dostal tenhle nápad. Kdy se rozhodl, že se stane obětí, kdy podmínky v jeho životě nahrály tomu, aby tuto hru mohl začít hrát .....   Vzpomněl si. Bylo to ve čtvrtém měsíci těhotenství. Jeho matka definitivně pochopila, že s jeho otcem prostě nechce žít, a v tomto novém světle se jí nehodilo ani její nastávající dítě. Rozhodla se pro akci, kterou hodlala těhotenství přerušit. Tento drastický způsob, jistě v minulosti hojně využívaný, kdy se matky samy snažily prostřednictvím různých podivných nástrojů přijít o své dítě, se jí ale nezdařil. Chlapeček zůstal. Vyhnul se zákroku a vydržel. Vybojoval si další existenci, ale v tomto případě již navždy poznamenán. Celý další život žil pak ve smyslu tohoto zážitku. "Jdou po mně ", řekl si a svůj život takto žil. Nevěřil již nikdy ani své matce. Pomalu spřádal svoji nit. Jednoho dne se jeho strach naplnil. Dokázal si svůj život postupně tak zamotat, že situace, které se celý život podvědomě bál, byla nakonec reálná. Už zase šlo o život ......  Povede se to tentokrát? Dokážu si znovu uhájit svůj život? - to byla jeho celoživotní otázka ......

Pochopil. Všechno jsme dali do pořádku. Porozuměl, že toto ale není jeho životní úkol, a došlo mu, že matka takto zacházela především sama se sebou, a proto již nemusí mít strach. Také může zvýšit svoji vlastní cenu a znovu si ve svém životě nevytvářet situace, kdy "jde o život". Možná mu i došlo, že jeho momentální situace by mohla mít i nějaké řešení. Odešel ....  Byl klidný a opatrný. Viděl souvislosti. jednoho dne znovu zatelefonoval. Potěšilo mne, že žije.......

Jeho příběh byl pro mne velká zkušenost. Jak dokonale řídíme svůj život. Jak důležité jsou naše záměry, neboť jak myslíme, tak se stane. A když změníme svůj záměr? No, změníme tím i svou zkušenost..... Díky za příběh.

Vážení rodiče! Rozhodněte se předem, co vlastně chcete!

Ne vždy jsme ale schopni dělat věci tak, abychom se vyhnuli problémům a nevyhovujícím situacím. Ne vždy dopadnou věci tak, jak jsme chtěli. Třeba mnohdy ani nevíme, co přesně chceme, a mnohdy i když to víme, tak toho nedbáme. Někdy ani dokonce nevíme, proč určitou věc děláme.......

( kniha "Tvoje dítě jako šance pro Tebe" ) 

 

 

Život je plný příležitostí a lekcí. Náš život je výsledek té nejvyšší tvorby každého z nás. Nevzdávejte to a tvořte! Každý máme svůj jedinečný úkol, který na nějaké úrovni známe. Necítíte-li zatím pocit naplnění, jděte dál. Jděte dál tak dlouho, dokud nebudete fascinovaní a nadšení svými možnostmi. Projevte se! Každá vaše myšlenka je součástí myšlenek všech. Každá myšlenka tvoří a ovlivňuje svět. Jste proto jeho důležitou součástí. Projevte se! Máte co říci a svět na vás čeká! Poznejte svůj cíl. Staňte se hvězdou svého života. Jděte ve svém vlastním světle a ostatní se přidají též!

( přebal knihy "Poznej svůj cíl" )

 

 

Vyzkoušeli jsme všechno možné, ale vždy to z nějakého důvodu přestane fungovat. Máme velké plány a myslíme si, že až dosáhneme toho či onoho, tak díky tomu budeme šťastni....... Nebo až najdeme toho a toho, tak s ním budeme šťastni...... Většinou dosáhneme-li toho, co jsme chtěli, zjistíme, že k tomu, abychom byli šťastni, musíme udělat ještě to a pak to, a možná ještě tamto. Stále hledáme, co ještě bude potřeba udělat, aby TO skutečně přišlo.....

Hledáme takový svět, takové lidi a takové všechno, aby to zkrátka fungovalo. Všichni stále na něco čekáme, na něco úžasného, co má každou chvíli přijít. Všichni víme, že to určitě existuje, a dokonce i ti, co tvrdí, že již přestali věřit, někde hluboko v srdci vědí, že musí přece existovat něco, co má prostě smysl.....

( kniha "Poznej svůj cíl" )

 

Tvoje dítě.

Je konečně na světě.... Jaká událost. Jako by svět byl najednou jiný, než byl dosud, čekáš snad zázrak, čekáš, že se stane NĚCO... Máš dítě.

Ten nevšední pocit zůstává několik dnů. Vše je nové a vyjímečné. To nádherné malé tělíčko, vyžadující zvláštní péči, obsluhuješ zpočátku s velkou úctou a ostychem. Je tak křehké a tak závislé. Je tak malé a tak bezmocné. Je tak dokonalé a tak neschopné. Pomalu si zvykáš na ten nový a zvláštní pocit jeho blízkosti. Již ho vnímáš jen občas, neboť nové se stává běžným. A teď je ta chvíle, kdy pochop, že tvoje dítě je šance pro tebe! Šance dozvědět se o sobě všechno, šance pohnout se ve svém životě dál, šance poznat se a pochopit. Využij jedinečnou příležitost tohoto dokonalého zrcadla.

Naslouchej svému dítěti a využívej jeho nekonečnou moudrost a jeho dokonalé přijetí. Již nikdy v životě tě nebude mít nikdo tolik rád a tolik ti důvěřovat. Již nikdy nikdo o tobě nebude tolik vědět a tolik tě znát ....

( kniha "Tvoje dítě jako šance pro tebe" )

 

 

 

Vhodné metody a kurzy k tématu : Vděčností k hojnosti, Zlepšuji své vztahy, Cesta k Duši, Léčebný kód

 

Obrázek : google.cz