NAUDHIZ ( Potřeba )

Chudoba provází mnohé z nás od narození, někdo do ní upadne vlastní vinou, jiný nešťastnou náhodou, pro nikoho ale není příjemná. Někdo se z ní ale dokáže vymanit - často díky usilovné trpělivé práci. Runa Naudhiz pak nejen ukazuje nějaký nedostatek (potřebu), ale také dává naději, že naše dřina nám přinese toužebně očekávaný úspěch. 

Zkuste se zastavit a na chvíli jen naslouchat hlasu svého vlastního nitra. Možná, že už jste pozapomněli na světlo v něm. Teprve až poznáme černočernou tmu, můžeme si uvědomit světlo. Neznali bychom světlo, kdyby neexistovala tma a nepoznali bychom tmu, pokud by neexistovalo světlo. Zapotřebí je obojí, aby došlo k harmonii. Tak zastavte se... a naslouchejte.

Počítej s omezením všeho druhu. Možná ztráta, bída, nedostatek. Ztratíš-li cokoli, máš potřebu to znovu získat. Možná, že ztráta nebyla zapříčiněná tvou vinou, ale ty se cítíš pod tlakem, omezen a k čemusi přinucen.

Nevěš hlavu, je to známka toho, že tvůj dosavadní život si žádá změny. Zákon příčiny a následku, je nekompromisní, ale spravedlivý. Nezbývá ti, než si uvědomit svou spoluúčast na tom, co tě zasáhlo a odpustit. "Usmrť" dosavadní vztah k životu, sobě, i lidem, kteří ti ubližili. Nasbírej dostatek sil a začni znovu. Víra, naděje a láska mají obrovskou sílu!

Rada nad zlato:
Nic není tak zlé, jak na první pohled vypadá. Každá tvoje životní zkouška má hluboký smysl. Můžeš vyrůst, osvobodit se od omezení a zmoudřet, pokud skrytý smysl potíží najdeš.

Základní význam:
Fyzické, emoční a duchovní potřeby, hledání a nalezení svobody, chudoba, nedostatek, naděje.