HAGALAZ ( Krupobití )

Krupobití je pohroma, kterou není možné předvídat, symbol projevu vyšších sil, na které člověk nemá vliv. Je to vychýlení základních sil z rovnováhy. Runa Hagalaz tedy naznačuje nevyhnutelnou nehodu nebo jiný jev, kterému se nelze ubránit, ať pro to uděláme cokoli. V hlubším smyslu popisuje nutnou změnu nebo zkušenost, kterou je třeba získat. Ať bude jakkoli tvrdá, může nám pomoci v našem nazírání na svět - dosavadní situace už byla neudržitelná. 

Probudili jste se z dlouhého spánku a budete ještě chvíli trvat, než zcela procitnete. Pokud se vám nepodaří dostat věci pod kontrolu, může se stát, že přijdete o mnohem víc než doposud.

Přichází problémy, které je třeba řešit. Možná ztráta a potíže na tvé cestě. Události přicházejí náhle a neočekávaně. Nedá se jim vyhnout, neboť bývají mimo lidskou kontrolu - takové malé zemětřesení.

Pokud správně pochopíš smysl těchto malých zemětřesení, projdeš hloubkou změny tvého podvědomí. Odhalíš mystické poznání a dokonalost bytí. Když se nacházíš v oblasti vlivu mocných energií, jsi v bezpečí. Nepanikař a nezastavuj se. Činnost ti přinese opět úspěch, prospěch a růst, a otevře před tebou nové dveře. Nemáš před sebou skutečné překážky.

Rada nad zlato:
Vyvaruj se jednostrannosti. Veškerých problémů a nemocí se můžeš zbavit touhou po rovnováze a harmonické celistvosti. Z nepřátel si udělej přátele.

Základní význam:
Rušivá fyzická událost, deziluze, duchovní boj, omezení, ochranné aktivity, požehnání, překonání překážek.