PSÍ HOROSKOP

 

BERAN ( 21. 3.- 20. 4. )

Pejsek narozený v tomto znamení dostal do vínku sklon k vůdcovství, touhu po nezávislosti, ale i netrpělivost. Jeho odvážná povaha je připravena přijmout jakoukoliv výzvu. Ohnivé znamení nemá vůbec rádo, chceme-li ho omezovat v jeho svobodné vůli. Pes ve znamení berana nikdy neváhá, může-li převzít iniciativu, ale zároveň není žádný velký bojovník. Přesto má touhu být všude za jedničku. Bez váhání se zapojí do hry s jinými zvířaty. Psi narození ve znamení berana potřebují pána, jež je důsledný a přísnější, ale který ho současně nebude moc omezovat. Zdraví bývá dobré a tělesná odolnost je značná. Mají rádi dlouhé procházky, hlavně v přírodě, kde se dá svobodně vyběhat a vyřádit.

 

BÝK ( 21. 4 – 20. 5. )

Pes narozený ve znamení býka stojí od přírody pevně všemi čtyřmi na zemi. Tento pejsek je citlivý, někdy nedůvěřivý, občas urážlivý. Rád se učí. Nemá rád konkurenci. Potřebuje čas, než si zvykne na nového zvířecího kamaráda, se kterým sdílí společný domov. Když pozná, že není odstrkován, rád se podělí s kýmkoliv. Pes narozený ve znamení býka cítí potřebu plnit své úkoly spolehlivě a s pocitem povinnosti. Opatrnost je pravděpodobně jeho přirozenou vlastností, občas se může projevovat jako určitá nedůvěra. Zrozenci býka milují klid svého domova a pohodlí svého pelíšku. Dovedou ocenit láskyplné zacházení. Potřebují klidného a vyrovnaného páníčka, který si najde čas se svému pejskovi aktivně věnovat.

 

BLÍŽENCI ( 21. 5.- 21. 6. )

Pejsek narozený ve znamení blíženců patří mezi největší požitkáře vůbec. Má smysl pro pestrost, rozmanitost, změny a novinky. Nic ho nezasmuší víc, než když musí stále zůstávat u starých zvyklostí. Tento pes se učí bez námahy, ale rád se nechává přesvědčovat, než dostane odvahu něco nového vyzkoušet. V kynologické škole ho často fascinují mnohem více jiní psi než jeho vlastní výuka. Vidí život z nekomplikované a ležérní stránky. Pes ve znamení blíženců je zvědavým a dobrým pozorovatelem, jen příliš často trpí nedostatkem koncentrace, protože se rychle znudí. Pes blíženec potřebuje tolerantního majitele se spoustou nápadů.

 

RAK ( 22. 6.- 22. 7. )

Pes ve znamení raka se z bezpečnostních důvodů nejraději drží zásady „dva kroky vpřed, jeden krok vzad“, ví o vlastní zranitelnosti. Je to mimořádně citlivý pes a rád využívá ochrany druhých. Jestliže mu tuto ochranu odmítnete, cítí se zmateně. Pak se může projevovat i bojácně. Drezúru, křik a špatnou náladu velmi špatně snáší. Učí se rád, ale potřebuje k tomu klidné a trpělivé zacházení. Jako citlivý pes může být postižen určitou náladovostí projevující se bezdůvodným kňučením. Proto by mohlo člověka snadno napadnout, že jde o komplikovaného psa. Přitom projevuje mimořádný zájem o domov a rodinu. S odvážným a chápavým majitelem dokáže pes zrozený ve znamení raka opravdu mnoho, i přes svoji citlivost – nebo právě díky ní. Je bezvýhradně věrný svému pánovi, pro nějž je výborným společníkem.

 

LEV ( 23. 7.- 23. 8. )

Psovi zrozenému ve znamení lva náleží veškerá úcta, protože on je král. A i když to nikdo jiný neví, on si tím je jist. Lev se rád vidí ve středu a miluje, když se všechno točí kolem něj. To není nic, oč by musel bojovat, to mu prostě náleží. Bojovného ducha si může rozvinout tam, kde o něco jde. Rád se vidí na straně vítězů a úspěchů. Z pejsků ve znamení lva vyzařuje teplo, jistota a síla. Ve svém mládí bývá často hůře zvladatelný, ale když je alespoň trochu vycvičený, je oddaný a věrný všem, kdo ho mají rádi a berou ho takového, jaký je. Stejně jako dokáže vyvinout plné nasazení, dokáže ukazovat i své flegmatické stránky – polehávat kolem a prostě nic nedělat, když ho zrovna nic nebaví. V takových momentech jím také nijak nepohnete. Pes ve znamení lva potřebuje majitele, který mu dokáže přenechat část své moci, aniž by si jím nechal skákat po hlavě.

 

PANNA ( 24. 8.- 23. 9. )

Pes ve znamení panny je pracovitý a vždy ve střehu. Neustále hledá nové úlohy, které by mohl splnit. Když nic není na dosah, prostě něco přivleče, čím by se mohl zabývat. Že to může jeho okolí někdy zneklidňovat, je asi jasné. Pes ve znamení panny je všechno, jen ne zmatkař. Cení si řádu ve všem dění a chce mít vždy jasno. Má rád své pohodlí a zaběhnutý denní režim. Za těchto podmínek se může ukázat v nejlepším světle a jeho výkony jsou pak opravdu skvělé. Jeho snaha udělat vše dobře je mimořádně veliká. Bývá vybíravý v jídle a má rád, aby miska byla plná přibližně ve stejnou denní dobu. Je velmi čistotný a rád dostává odměny. Potřebuje cítit lásku, aby se naučil různá psí cvičení, jež je schopen naučit se dokonale.  Je dobrým kamarádem dětí, starších lidí i bezmocných. Potřebuje psovoda, který mu dá pocit pevného vedení a poskytne mu mnoho pohybu.

 

VÁHA  ( 24. 9. – 23. 10. )

Pes ve znamení vah se projevuje často jako nerozhodný a neví tak docela přesně, co vlastně chce. Je silně citově založen. Má radost ze života a touží po udržování souladu a rovnováhy. Ve štěněcím věku se pejsek chová klidně a smířlivě a vyhýbá se nepříjemnostem, což je způsobeno i menší sebedůvěrou. Je dobré učit pejska od malička větší sebedůvěře pochvalou v podobě pohlazení nebo odměny. Má rád společnost jak zvířátek, tak i lidské rodiny. Na procházkách je bezproblémový a dokáže ocenit, když majitel ví, co se bude dít, protože tento pes cítí velkou potřebu přizpůsobit se páníčkovi a žít s ním ve shodě.  Tohoto psa neučiní nic šťastnějším, než když cítí, že ho jeho lidský partner cení. Budeme-li si k němu chtít zachovat odstup, bude trpět a tužit po blízkém vztahu. Pes ve znamení vah miluje harmonické prostředí a dokáže se dobře chovat. Poslušnost u něj bývá problémem. Potřebuje přátelského páníčka, který mu dokáže poskytnout harmonické prostředí a vyrovnanost.

 

ŠTÍR  ( 24. 10. – 22. 11. )

Pes zrozený ve znamení štíra dokáže okolní prostředí fascinovat. Vyzařuje z něj něco tajemného. Je to pes, který chce cítit hranice. Reaguje však také na to, když mu je stanovíme. Často je přijímá s určitými námitkami. Pokud svému mazlíčkovi moc nerozumíte, neklesejte na mysli, může za to jeho povaha. Vše velmi silně prožívá, je citlivý a chce to s ním mít trochu trpělivosti. Přes to všechno projevují psi štíři většinou naprostou oddanost  a věrnost, což lze zřídkakdy spatřit u zvířat narozených pod jiným znamením, snad kromě lva. Štír je stálé znamení a stálost přenese i na svého pána. Dalším charakteristickým rysem je štírova netrpělivost, chce všechno a  hned. Tento pes potřebuje majitele, který má správný poměr moci a dokáže do práce vnést hodně disciplíny. Jako žádný jiný pes dokáže svého pána testovat a stavět ho před nejrůznější výzvy. Často v tom bývají boje o postavení v rodině. Tento pes vyžaduje intenzivní vztah s člověkem, je-li mu věnována patřičná pozornost, je schopen absolutní poslušnosti. Vidí-li své místo v rodině ohroženo, dokáže reagovat žárlivě.

 

STŘELEC ( 23. 11.- 21. 12. )

Mimořádně přátelský pes, který rozumí svému okolí a dokáže jej okouzlit ohromným optimismem. Rád navazuje kontakty a má radost, když se může zapojit do každé činnosti. Být při všem je pro něj strašně důležité. Pejsci tohoto znamení milují nezávislost, ale nepřekročují hranice povinnosti a oddanosti své rodině. Jsou optimisticky založení a většinou se jim vše daří dobře. Velmi rádi se učí  a pamatují si. Jsou rádi i ve společnosti jiných zvířat. Při práci je střelec spíše vybíravý, protože nemá výrazný smysl pro plnění povinností. Často mívá pocit, že se narodil k něčemu vyššímu. Když je ale věcí fascinován, dokáže se do ní pustit s ohromným elánem. Postavíme-li mu do cesty překážky, rychle ztrácí motivaci ( s výjimkou případů, kdy se cíl opravdu vyplatí ). Vždy je připraven si hrát. U tohoto psa trvá trochu déle, než opravdu „dospěje“ a stane se rozumnějším. Pes ve znamení střelce potřebuje velkorysého majitele, který vidí život velkoryse a s nadhledem.

 

KOZOROH  ( 22. 12. – 20. 1. )

Pes ve znamení kozoroha je každým coulem pes, který přišel na svět, aby něco dokázal. Souhlasí s majitelem, že práce a poslušnost patří dohromady. Bývá vytrvalý, zdrženlivý a občas i vážný. Má silný smysl pro povinnost, jako hlídač je neocenitelný. Má rád svou jistotu a nepatří mezi pejsky, kteří se toulají. Je majetnický a má rád své jisté – jak pelíšek, tak plnou misku. Pes kozoroh miluje cílenou práci. Je důležité ho vyzývat ke hře, jinak má sklony k lenivosti a raději vše pozoruje z pohodlí pelíšku. Pokud dostane motivaci, má vzorový postoj k práci a dokáže dosáhnout vysokých cílů. Je vytrvalý, odolný a houževnatý. Provází ho přirozená autonomie, ale nijak zvlášť nemiluje, když ho lidé ignorují a nedbají o něj. Pokud se to stane, dokáže si postavit hlavu a nikdo s ním nehne. Pejsek ve znamení kozoroha potřebuje spravedlivého majitele, pro něhož je důležitá nejen práce, ale také hra.

 

VODNÁŘ  ( 21. 1. – 19. 2. )

Pejsek tohoto znamení je velmi hbitý, vynalézavý a chápavý. Má rád společnost a ke svému okolí je velmi přátelský. Rád dovádí v kolektivu, proto se snese i s jinými zvířaty. Pes vodnář se hodí do smečky. Při hraní má rád co nejvíce pohybu. Zrozenec vodnáře je mezi psy něčím zvláštním, rád se odlišuje od ostatních a klade vysoký důraz na individualitu. Je to pes, který rád staví svět na hlavu a pak zjišťuje, že  i z této strany vypadá dobře. Dokáže se projevovat pěkně svéhlavě, a když nechce, je velmi obtížné ho k čemukoliv pohnout. Rád se nechá prosit. Když cítí, že mu lidé dávají plnou důvěru, je schopen velkých činů. Má čilou mysl a je velmi pozorný, jen tak mu něco neunikne. Je to aktivní pes plný energie a má velmi pozitivní postoj k životu. Pes ve znamení vodnáře potřebuje pána, který má rád změnu.

 

 

RYBY ( 20. 2.- 20. 3. )

Podívali jste se někdy do psích očí a doslova změkli z dobroty, která vyzařovala z oněch tůní lásky? Takové jsou oči ryb. Oči, které máme na mysli, když vyslovujeme tu starou větu, že „oči jsou okna do duše“. Ryby jsou znamením služby, ani ne tak z povinnosti, jako spíše z vrozené přirozenosti. Jestliže máte mazlíčka ve znamení ryb, bude asi velmi jemný, citlivý a nerozhodný. U tohoto pejska je důležitá výchova – je-li veden laskavě a citlivě, vyroste ze štěňátka skvělý společník. Jeho tělesný a duševní stav nepatří k nejodolnějším. Bývá velmi citlivý, velmi senzitivně reaguje na špatnou náladu svého páníčka. Pamatujte tedy, že před psem zrozeným v rybě se raději se svým partnerem nehádejte. Bouřlivé prostředí zkrátka nemá rád. Možná budete jeho obrovskou citlivostí vyděšeni a přísahali byste, že je z jiného světa. Mazlíček ryba bude naladěn zcela na vaši vlnu. Jeho fyzické a duševní zdraví nemusí být zrovna nejpevnější – pamatujte, že jeho duše je velmi křehká. Chovejte se k rybám tak jemně, jak jen můžete. Oni opravdu žijí jen pro vás, tak jim ukažte, jak moc si jich ceníte. Ryby vládnou nohám, a proto je potřeba udržovat tlapky a drápky upravené a čisté. Pravidelně je prohlížejte a udržujte ve zdraví. Pejsek potřebuje velmi chápavého a citlivého majitele, který je vnitřně vyrovnaný.

 

Zdroj : Bylinky Revue

 

a239.jpg