Pierre Franckh

 

Většina lidí si myslí, že by byli trvale šťastní, kdyby si mohli splnit největší přání - například pěkný dům, útulný byt, dokonalého partnera, velké auto, ideální práci a případně ještě jiné symboly osobního statusu. To je ale pouhá iluze.

Mnozí se také domnívají, že když budou mít větší auto, nejnovější plazmovou televizi, módní oblek nebo drahý parfém, budou oblíbení a žádaní. Je to však iluze, kterou nám vnucuje reklama, aby nás přiměla kupovat věci, které vůbec nepotřebujeme. Dodnes jsem nepotkal člověka, který by díky novému autu nebo digitálnímu fotoaparátu zažíval trvalý pocit štěstí. Tento druh uspokojení funguje většinou jen velmi krátce. To, co nám dávají hmotné věci, není pocit štěstí, i když si to snažíme namluvit, je to jen krátký pocit radosti, který se brzy rozplyne. Nová věc se za nedlouho omrzí, a my se ocitáme v situaci, v níž jsme byli předtím.

( kniha "Jednoduše buďte šťastni" )

 

Když jsme byli malí, byli jsme studnicí plnou nápadů a vynalézavosti. když mluvím s dětmi, vždycky mne udivuje, jaké mají kreativní nápady a s jakým neutuchajícím nadšením je prezentují. Každé z nich je mistrem kreativity.

Někdy je pozorujeme a usmíváme se - když malují, kreslí, něco vyrábějí nebo spřádají plány a pak se jim naprosto oddají, plni nadšení a energie. Oddají se - to je to správné slovo. Oni se oddají své kreativitě.

My se usmíváme, protože si vzpomínáme sami na sebe. Také jsme byli takoví. Ale naše kreativita není vyschlou studnou, která už nemá žádnou vodu. Ještě stále ji máme v sobě. Jen podřimuje.

Musíme ji prostě zase pozvat do života!

( kniha " Jednosuše buďte úspěšní" )

 

Související kurzy a metody : Faster EFT, Cesta k Duši, Léčebný kód, Zatočím se stresem, Reconnection

 

Obrázek : google.cz