M. Katz :

15. kapitola : Žít v přítomnosti

Zamyslete se nad tím. V tuto chvíli máte všechno, co potřebujete. Pokud nejste právě teď šťastní, je to proto, že se zaměřujete na věci, které nemáte, místo toho, co máte. Je velmi těžké žít v přítomnosti, protože naše vzpomínky nás neustále odvádějí do minulosti nebo k budoucnosti. Málokdy dokážeme být tady a teď.

Naštěstí jsme dostali několik pomůcek, jak si ten proces usnadnit. Tři z nich jsou základní.

První je náš dech, asi nejsnáze dostupný a nejúčinnější nástroj, který máme. Jak říká moje drahá přítelkyně Cyrus Ontiki, učitelka jógy smíchu : "Když dýcháte, jste přítomní, a když jste přítomní, je vám příjemně". Pouhý akt vědomého dýchání vás okamžitě přivede zpátky do přítomného okamžiku. Všimli jste si někdy, že pokud se dostanete do stavu strachu, obav nebo úzkosti, první, co uděláte, je, že zadržíte dech? Provádějte vědomé dýchání ...... číst dále.

 

 

 

Zdeňka Jordánová

 

Život je plný příležitostí a lekcí. Náš život je výsledek té nejvyšší tvorby každého z nás. Nevzdávejte to a tvořte! Každý máme svůj jedinečný úkol, který na nějaké úrovni známe. Necítíte-li zatím pocit naplnění, jděte dál..... číst dále

 

Přání našemu dítěti ! :

Ty užasná a nádherná duše, která ses rozhodla přijít právě k nám !  Milujeme Tě a jsme šťastní, že jsi s námi. Děkujeme Ti za všechny krásné chvíle, které jsi už s námi strávila, a za ty, které s námi ještě strávíš. Přejeme Ti do Tvého života nekonečné štěstí a oslavujeme s Tebou Tvoje první kroky ve Tvém lidském těle..... číst dále.

 

....  do mé poradny přišel muž a tvářil se velmi zkroušeně. Nejsem zvyklá "vážit" problémy lidí, ale cosi mi říkalo, že tohle je zkrátka vážné. Špatně se mu mluvilo o jeho problému, ale opravdu potřeboval pomoc, a proto se snažil. Viděla jsem na něm, že se něčeho hodně bojí. Vylíčil mi svůj příběh. Vlastně ani ne příběh, neboť většinou chci, aby mi lidé napřed vysvětlili, s čím momentálně mají problém. Ostatní pak doplníme, aby nám nescházely souvislosti. Všechno rychle zapadlo. Šlo mu totiž o život. Vytvořil si takovou situaci, že dlužil velké množství peněz a neměl na splácení. Jeho "věřitelé" byli ale již značně netrpěliví. Měl docela šibeniční lhůtu, a pak konec. Nevěděl, co má dělat. Peníze neměl a nemohl je žádným způsobem sehnat. Bál se o svůj život a neviděl řešení. ......  číst dále.

 

Sanaya Roman

Jeden z největších darů, který můžete lidem dát, je otevřít se jejich lásce k vám

Jakýkoliv vztah mezi mužem a ženou, dvěma muži nebo dvěma ženami bude úspěšný jen do té míry, do jaké dokáží vzájemně přijmout lásku toho druhého. Když váš partner přijímá jen padesát procent z toho, co jste mu nebo jí dali, předali jste ve skutečnosti jen polovinu. Vrátí-li vám tuto polovinu a vy z ní dokážete přijmout zas jen polovic, máte nazpět čtvrtinu toho, co jste dali, a tak bychom mohli pokračovat. Výsledkem je, že máte jeden od druhého stále méně a méně lásky. Chcete-li mít ve svém životě více lásky, buďte ochotní přijímat dary, oběti lásky, přátelství a podporu od ostatních lidí.

Chcete-li přivést do svého každodenního života své vyšší já a více milovat sebe sama, vyberte si některou z vlastností duše, a kdykoliv budete mít chvilku času, zamyslete se nad ní. K vlastnostem duše patří: mír, úcta, pokora, harmonie, radost, velkorysost, zdraví, hojnost, svoboda, klid, síla, integrita, důstojnost, respekt, soucítění, odpuštění, vůle, světlo, tvořivost, půvab, moudrost a láska. Tím, že o těch kvalitách budete přemýšlet a meditovat, budete si je magneticky přitahovat do své aury, rozšíříte je v sobě a přivoláte si za ně uznání druhých. Na cokoliv myslíte, takoví jste. Když si každý den vyberete jednu z vlastností svého vyššího já, zahloubáte se nad ní a identifikujete se s ní, vytvoříte si ji jako prožitek sebe sama......   číst dále.

 

V průběhu svého růstu a otevírání se dalším a dalším aspektům hojnosti přijdete na to, že proud peněz ve vašem životě stoupá a klesá, podobně jako vlny na moři. Zažijete časy přílivu i časy odlivu. Váš vesmír je tvořen energií a tato energie jím protéká ve vlnách a cyklech. Váš magnetizmus bude mít někdy větší a někdy menší výsledky. Jeden měsíc vám přijde více peněz než obvykle, a v dalším měsíci zase dostanete více účtů, než jindy - v některých týdnech bude váš obchod vzkvétat, v jiných k vám přijde jenom pár zákazníků.......  číst dále.

 

 

Pierre Franckh

Většina lidí si myslí, že by byli trvale šťastní, kdyby si mohli splnit největší přání - například pěkný dům, útulný byt, dokonalého partnera, velké auto, ideální práci a případně ještě jiné symboly osobního statusu. To je ale pouhá iluze.

Mnozí se také domnívají, že když budou mít větší auto, nejnovější plazmovou televizi, módní oblek nebo drahý parfém, budou oblíbení a žádaní. Je to však iluze...... číst dále